MGM Oteller Zincirinin 10.7 Müşterisinin Verisi 6 Ay Önce Sızdırıldı

mgm

Uzmanlara göre, bu hafta yaygın olarak Dark Web’e gönderildiğini bildiren milyonlarca MGM Resorts müşterisinin çalınan verileri, altı aydan fazla bir süredir hack forumlarında dolaşıyor.

Siber istihbarat şirketi KELA’nın araştırma başkanı Irina Nesterovsky yapılan son yüklemede yaklaşık 10.7 milyon otel müşterisine ait verinin olduğunu belirtiyor.

Bu verilerin yayınlanması ilk olarak hacker grubu NSFW tarafından 10 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Bu hafta yayınlanan veriler altı aydan fazla bir süredir diğer forumlarda dolaştığı tespit edildi.

Nesterovsky, sızdırılan verilerde eski konukların adlarını, e-postalarını, doğum tarihlerini, telefon numaralarını ve adreslerini içerdiğini onaylayarak Rusça yüklemenin ekran görüntüsünü paylaştı. Ancak, hiçbir parola bulunmadığını ve bazı alanlarda verilerin olmadığı grülüyor.

about author

İsmail Baydan

ismail.baydan@kaleinfo.com

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *