Kayıtlı Sızma Testi Uzmanı

Sertifikalı ve Kayıtlı Sızma Testi UzmanıSertifikalı Test Uzmanlığı için, Teorik (Yazılı) sınav ve Uygulamalı (Pratik) sınav ortalamasının en az 100 üzerinden 70 puan olması gerekmektedir. Teorik Sınav 1/3, Uygulamalı sınav 2/3 ağırlığındadır.Kayıtlı Test Uzmanlığı için, Teorik (Yazılı) sınav ve Uygulamalı (Pratik) sınav ortalamasının en az 100 üzerinden 50 puan olması gerekmektedir. Teorik Sınav 1/3, Uygulamalı sınav 2/3 ağırlığındadır.Bu iki sertifika firmamız tarafından alınmıştır.

Image result for cissp

CISSP sertifikası (Certified Information Systems Security Professional) günümüzün en üst seviyede olan bilgi güvenliği sertifikasıdır. ANSI/ISO/IEC Standard 17024’ e sahip ilk bilgi güvenliği sertifikasıdır. Bu sertifika bilgi güvenliğinin  her alanını kapsamaktadır.

Image result for ceh

CEH, Certified Ethical Hacker‘ın kısaltılmış halidir. CEH Amerika’da bulunan EC-Council (International Council of Electronic Commerce Consultant – www.eccouncil.org ) isimli organizasyon tarafından verilmekte olan bir güvenlik sertifikasıdır.

ISO 27001, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, şirketlerin finansal verilerini, fikri mülkiyetlerini ve hassas müşteri bilgilerini korumalarına yardımcı olan uluslararası bir çerçevedir. ISO 27001 sayesinde şirketler risklerini tanımlayabilir, gizli bilgileri konusundaki riskleri yönetebilir veya azaltabilir.

Image result for ccna

CCNA – Cisco Certified Network Associate

ICND1 – Interconnecting Cisco Networking Devices Part 1 ve ICND2 – Interconnecting Cisco Networking Devices Part 2 olarak ikiye ayrılan müfredatı tamamlayıp 200-120 kodlu tek aşamalı sınavı geçerek alınan Cisco Certified Network Associate (CCNA) sertifikası, kişinin Cisco network araçlarını yönetebileceğini ve en verimli şekilde çalıştırabileceğini gösterir. CCENT sertifikasına sahip olanlar 200-101 kodlu sınavı geçerek iki aşamalı bir şekilde de CCNA olma imkanına sahiptirler.

MCSE (Microsoft Certified System Engineer) (Micorosft Serfifikalı Sistem Mühendisi) sertifkalı kişiler; Microsoft tabanlı bilgisayar ağlarında kurulum, bakım, sorun çözme, yeniden yapılandırma, destek gibi konularda uzmanlığını kanıtlamış sistem uzmanlarıdır.

Image result for microsoft certified system administratorMCSA (Microsoft Certified System Administrator) (Micorosft Serfifikalı Sistem Yöneticisi) sertifkalı kişiler; Microsoft tabanlı bilgisayar ağlarında kurulum, bakım, sorun çözme, yeniden yapılandırma, destek gibi konularda uzmanlığını kanıtlamış sistem uzmanlarıdır.

MCTS (Microsoft Certified Technology Specialist / Microsoft Sertifikalı Teknoloji Uzmanı) Yazılım geliştirme uzmanı amacıyla alınmış sertifikadır.

Image result for hcna

HCNA – Huawei Certified Network Associate

MTCNA – MikroTik Certified Network Associate