Çin’li OEM Firmalar Google Play Store’un Alternatifi İçin Güçlerini Birleştiriyor

Huawei

Huawei, Xiaomi, VIVO ve OPPO dahil olmak üzere büyük Çin OEM’leri, Android cihazlar için bir Google Play Store alternatifi geliştirmek için güçlerini birleştiriyor. Bu OEM’lerin tüketicilerin uygulama ve oyun indirebileceği kendi mağazaları zaten olsa da, geliştiricilerin uygulamaları her mağazada göndermeleri ve onaylatmaları gerekiyor. Çinli OEM’ler, geliştiricilerin uygulamalarını bir kez gönderebilecekleri ve tüm uygulama mağazalarında yayınlayabilecekleri bir platform oluşturuyor.

Bu yeni ittifaka Global Developer Service Alliance (GDSA) adı verilecek ve yeni uygulama mağazası platformuyla ilgili duyuru önümüzdeki ay bekleniyor. Huawei, Xiaomi, VIVO ve OPPO artık son çeyrekte küresel telefon gönderilerinin% 40,1’inden sorumlu. İşler planlandığı gibi giderse, önümüzdeki yıllarda Google Play Store’a gerçek bir alternatif olarak ortaya çıkabilir.

Kaynak: https://mspoweruser.com/chinese-oems-joining-forces-to-create-a-google-play-store-alternative-for-android/

about author

İsmail Baydan

ismail.baydan@kaleinfo.com

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *