4 Popüler Açık Kaynak VNC Uygulamasında Zafiyet Keşfedildi

Kaspersky araştırmacıları LibVNC, UltraVNC, TightVNC, TurboVNC uygulamalarında 37 adet zafiyet tespit etti. Bu zafiyetlerden bazılarının uzaktan kod çalışltırmaya imkan sağladığı bildiriliyor.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …

Kali Linux 2019.4 Yayımlandı

Kali’nin yeni versiyonu 2019.4 yayımlandı. Offensive Security ekibi Kali 2019.4 ile ciddi değişiklikler yaptı. Bunlardan en önemli grafik arayüzün daha hızlı hale getirilmesi oldu. Diğer bir değişiklik ise Undercover özelliği ile grafik arayüzün Windows gibi görünmesi sağlanabiliyor. Yeni versiyonla birlikte PowerShell scriptleri direk olarak Kali üzerinde çalıştırılabilecek.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …

Adobe Magento Marketplace Üzerinden Hacklendi

Adobe tarafından geçtimiz yıllarda satın alınanpopüler açık kaynak e-Ticaret uygulaması Magento’nun Marketplace portalı hacklendi. Saldırganların Magento portal üzerindeki bir zafiyet kullanarak ağa sızdığı ve buradan Margento Marketplace üzerindeki hesapları elde ettiği düşünülmekte. Hacklenen hesaplarda hasas bilgiler bulunmakta ve bu durum Adobe tarafından Magento Marketplace kullanıcılarına duyuruldu.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …

CWE Top 25 Güncellendi- SQL Injection En Popüler Güvenlik Zafiyet Değil

Geçtiğimiz günlerde Common Weakness Enumeration (CWE) listesi güncellendi. CWE güvenlik zafiyetlerin popülerlik sırasına göre puanlayan ve listeleyen bir oluşum. Yeni listede 1 numarayı kısaca Buffer Overlofw diyebileceğimiz “Improper Restriction of Operations within the Bounds of a Memory Buffer” alırken 2. sırada “Improper Neutralization of Input During Web Page Generation” olarak isimlendirilen Cross-site Scripting var. SQL Injection bu yıl 6. sırada yer aldı.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …

RJ45 Konektörü Nedir?

RJ45, esas olarak bilgisayar ağlarında kullanılan bir tür kablo konektörüdür. RJ45 temel olarak bir anahtar, hub, PC gibi farklı tipteki cihazları bağlamak için kullanılan ethernet ağı için kullanılır.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir