Linux’taki Kritik Wi-Fi Zafiyeti Sistem Uzaktan Kontrole ve DDOS’a Olanak Veriyor

Linux’ta keşfedilen yeni bir Wi-Fi zafiyeti saldırganların wi-fi üzerinden zafiyetleri sistemleri ele geçirmesine neden olmakta. Bu zafiyetin kullanılabilmesi için saldırganların fiziksel olarak hedeflere yakın olması ve Wi-Fi sinyallerine müdahale edebilmesi gerekiyor. Özellikle Realtek (RTLWIFI) sürücülerinin bu saldırıdan etkinediği belirtiliyor.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Microsoft Kimlik Avı Saldırıları Birleşmiş Milletleri ve Hayır Kurumlarını Hedefliyor

Sürmekte olan bir phishing kampanyası, Microsoft Office 365 giriş sayfalarını taklit eden açılış sayfalarını kullanarak UNICEF ve UN World Food dahil olmak üzere Birleşmiş Milletleri ve çeşitli insani yardım kuruluşlarını hedeflemektedir.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Apple, 17 Kötü Amaçlı iOS Uygulamasını App Store’dan Kaldırdı

Araştırmacılar, Apple’ın resmi App Store’unda kötü amaçlı yazılımlardan etkilenen 17 uygulama ortaya çıkardılar. Araştırmacılar, Apple’ın uygulamaları App Store’dan kaldırdığından bu yana “önemli” sayıda iOS kullanıcısı yükleyebileceğini söyledi.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Yaralanma, Yaşam Kaybı Sonucu Oluşan Bazı ICS Güvenlik Olayları: Anket

ATLANTA – SECURITYWEEK 2019 ICS SİBER GÜVENLİK KONFERANSI – Control Systems Cyber ​​Security Association International (CS2AI) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, endüstriyel kontrol sistemlerini (ICS) içeren son siber güvenlik olaylarından bazıları yaralanmalara ve hatta can kaybına neden oldu.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Güvenliği Sağlanmamış Veritabanından ABD Ordusuna Ait 179GB Kişisel Veri Sızdırıldı

VPNMentor uzmanları tararından keşfedilen sızıntının 179GB boyutunda olduğu ve ABD askeri ve kamu personeline ait olduğu belirtiliyor. Sızıntının AutoClerk isimli otel ve gezi rezervasyon uygulaması üzerinden olduğu tespit edildi. Sızıntı ilk olarak 13 Eylül tarihinde tespit edildi ve VPNMentor ABD’nin Tel Aviv büyük elçiliğine bildirdi. Açıklık 2Ekim tarihinde giderildi.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Firefox 70 Veri Sızıntısı Bildirimleri Özelliği İle Yayınlandı

Mozilla Firefox 70’i Windows, Linux ve MacOSX için yayımladı. Yeni sürüm ile birlikte Privacy raporları ve kayıtlı parolalar için veri sızıntısı bildirimi özellikleri eklendi. Kullanıcılar hesap bildilerini Firefox’a kaydettikten sonra ilgili hesaplara ait web sitesi veya uygulamalarda herhangi bir veri sızıntı olması durumunda bu durumu bildiren bir mesaj Firefox tarafından gösteriliyor.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Cockpit ve Web Tabanlı Linux Yönetimi

Cockpit , Linux sunucuları için kolay yönetim sağlayan bir web uygulamasıdır. Genel olarak Fedora için geliştirilmiştir, ancak diğer dağıtımlar da tamamdır. Bu makalenin yazıldığı sırada son Cockpit versiyonu 118.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir