ESKİ YAHOO ÇALIŞANI 6000 YAHOO MAİL HESABINDA KİŞİSEL RESİMLERİ ELE GEÇİRMEKTEN SUÇLU BULUNDU

Eski Yahoo çalışna 6.000 Yahoo kullanıcı hesabındaki kişisel dokümanları, resimleri ve videoları ele geçirmekten 5 yıl hapis cezası ve 250.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


EXIM’DE KRİTİK SEVİYELİ UZAKTAN KOD ÇALIŞTIRMA ZAFİYETİ DUYURULDU

Exim mail sunucusunda yeni bir kritik seviyeli zafiyet duyuruldu. Yapılan duyuruda string.c dosyası içerisinde EHLO Command Handler komponentindeki zafiyetin uzaktan kod çalıştırmaya imlan tanıyabileceği belirtilmiş.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


20 MİLYON RUS VATANDAŞININ VERGİ BİLGİLERİ İNTERNETE SIZDIRILDI

20 milyon Rus vatandaşının vergi bilgilerinin internetten erişime açık olarak tutulduğu ve bu bilgilere kolay bir şekilde erişilebileceği belirtiliyor. Kayıtların 2009 ile 2016 arasına ait olduğu ve isim, adres, pasaport, vergi tutarları gibi bilgiler içerdiği belirtilmiş.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


GOOGLE QUAMTUM SUPERCOMPUTER KONUSUNDA İDDİALI

Google NASA ile birlikte quantum bilgisayarlar üzerine çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalarda Google’a ait quantum süper bilgisayarın normal bilgisayarlar ile 10.000 yıl sürecek bir işlemi 3 dakika 20 saniyede tamamladığı duyuruldu.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


COMODO FORUMLARI HACKLENDİ, 245.000 KULLANICININ DATALARI SIZDIRILDI

Comodo’ya ait forumlar vBulletin üzerindeki zeroday ile hacklendi. Bu saldırı sonucunda forumdaki 245.000 kullanıcının hesap bilgileri sızdırıldı.Sızdırılan bilgiler arasında kullanıcı adı, ad soyad, email adresi, parola hash’i , gibi bilgiler bulunmakta.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


 

ÇİN GELİŞTİRDİĞİ 500 MEGAPIXEL KAMERA İLE YÜZ TANIMAYI KOLAYLAŞTIRACAK

Yüz tanıma işleminde görüntü kalites, pixel sayısı son derece önemlidir. Çinli araştırmacılar geçtiğimiz günlerde 500 megapixel kamera geliştirdiklerini duyurdu. Bu sayede tek bir kamera ile kalabalık alanlarda yüzler kişi için yüz tanıma düşük maliyet ile gerçekleştirilebilecek.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


INTEL USB 4.0 LINUX KERNEL DESTEĞİNİ EKLEYECEK

Geçtiğimiz günlerde USB 4.0 standardının yayımlandığını duyurmuştuk. Intel’in Open Source bölümünde çalışan mühendisler USB 4.0 için geliştirdikleri Linux kernel modüllerini dahil edilmesi için Linux geliştiricilerine gönderdiler. USB 4.0 ile veri aktarımı için 40 Gbps hızı destekleniyor.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


GOOGLE “PAROLA GÜÇLÜLÜK ve SIZINTI KONTROL” ARACI GELİŞTİRİYOR

Google “Password Checkup” aracı ile kullanıcılarının hesaplarında kullandığı parolalarının kalitesini ve sızdırılıp sızdırılmadığını bildirmeyi hedefliyor. Password Checkup aracına web üzerinde passwords.google.com adresinden erişilebilir.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Pip ffi.h Gcc Hatası

pip, Python modüllerini merkezi bir python deposundan kurmak için kullanılan bir araçtır. pip komutunu kullanırken ffi.h gcc gibi bir hata olabilir. Bu hata aşağıdaki gibi görünecektir.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Fedora Kurulumundan Sonra Yapılması Gereken 10 Şey

Fedora, Linux topluluğu arasında popüler bir dağıtımdır. Ben de zaten Fedora kullanıyorum. Fedora’yı güncellenmiş paketleri ve sanallaştırma desteği nedeniyle tercih ediyorum. Kullanmıyorsanız lütfen deneyin. Kurulumdan sonra, kullanıcının deneyimini daha sorunsuz hale getirmek için Fedora’da yapılması gerekenler var. Bu adımlar CentOS, RedHat’ta da uygulanabilir.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *