PENTEST EKİBİ MÜŞTERİSİ OLAN MAHKEME BİNASINA SIZDIKLARI İÇİN TUTUKLANDILAR

Dallas Adel mahkemesi sızma testi yapmak üzere iki pentester ile anlaştı. Fakat sızma testi ekibi fiziksel güvenlik ve alarm sistemlerini test etmek isteyince tutuklandı. Sızma testi anlaşması çerçevesinde fiziksel güvenliğin olmadığı belirtiliyor. Sızma testlerinde kapsamın ne kadar önemli olduğu bu şekilde bir kez daha ilginç bir şekildede olsa görülmüş oldu.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


F-35 JET SIKILAŞTIRMA

F-35’ler saldırı için bir çok gelişmiş özelliğe sahip. Fakat bazı zafiyetleri de mevcut. F-35’lerin uçaktan çok bir bilgisayara benzediği pilotlar tarafından dile getiriliyor. Buda F-35’lerin siber güvenliğinin sorgulanmasına neden oluyor. F-35 için sıkılaştırma adımları olarak şunlar sayılabilir. *Uygulamaların farklı lokasyonlar için güncellenmesi *ALIS ve JRE zafiyetlerinin giderilmesi *Veritabanı güvenlik duvarının kullanılması …

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


C# ve .NET İLE PLAYSTATION 1 EMULASYONU

.NET gurularından Scott Hanselman PLAYSTATION1 ‘in C# ve .NET ile emüle edilebildiğini ve oyunların problemsiz bir şekilde oynanabildiğinden bahsetmiş. Tabiki alternatif olarak bir çok PLAYSTATION1 emulatörü olsada bu projenin C# ile yazılmış ve açık kaynak olması projeyi ilginç hale getiriyor.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


YAPAY ZEKA SAVAŞ BAŞLATABİLİR

Yapay zekanın kullanımın artması ile bir çok kolaylığın yanında problemler de ortaya çıkmakta. Bu problemlerden biride yapay zekanın savaş alanlarında kullanımının bazı konulardan insanlardan daha iyi sonuç verecek olmasına rağmen yazılımsal ve tasarımsal hatalardan dolayı büyük yıkımlara neden olabilme ihtimali.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


WINDOWS CORE OS GELİYOR

Microsoft 2017 yılıdan beri Windows Core OS üzerine çalışıyor. Şimdiye kadar hakkında çok bir bilgi olmamakla birlikte geçenlerde yayımlanan yardım dokümanlarında Windwos CoreOS’ta az da olsa bahsedilmeye başlanmış.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Wi-Fi 6 STANDARDI RESMİLEŞTİ, 802.11ac’DEN 3 KAT DAHA HIZLI

Wi-Fi Gurubu yeni standardı IEEE 802.11ax’i resmileştirdi. Bu standard Wi-Fi 6 olarak ta isimlendirilmekte. Yeni standardla birlikte performans artışı, 1024 QAM modulasyon, OFDMA modulasyon gibi geliştirmeler mevcut.Samsung Galaxy Note 10’nun da bu standardı destekleyeceği belirtiliyor.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


ORACLE’IN YENİ SÜPER BİLGİSAYARINDA 1060 ADET RASPBERRY PI VAR

Raspberry Pi ilk versiyonuyla birlikte bilişim dünyasında ciddi değişimlere neden oldu. Bunlardan sonuncusu Oracle’in OpenWorld fuarında 1060 adet RaspberryPi’nin kullanılması. Bu süper sistem Oracle mühendisleri tarafından tamamen gösteri amaçlı olarak oluşturuldu ve omurga donanım olarak 10Gb fiber interface, Xeon sunucu kullanıldı.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


LINKEDIN YETENEK TESTİNİ DUYURDU

İşe alım süreçlerinin önemli konularından bir taneside adayın yeteneklerinin test edilmesi ve doğrulanması. Popüler kariyer portalı LinkedIn yetenek testi isimli uygulaması ile yetenekleri test edecek, 70 ve üzerinde puan alınan yetenekler kişinin profilinde görüntülenecek. C++, Adobe Photoshop ve Microsoft Excel gibi alanlarda yetenek testleri kısa süre içerisinde yayınlanacağı duyuruldu.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


CENTOS 7.7 DUYURULDU

Centos 8.0’dan önceki ve 7 serisinin son versiyonu 7.7 duyuruldu. CentOS 7.7 ile birlikte bulut geliştirmeleri, kernel live-patching gibi minör yenilikler geliyor.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Linux Çekirdeği Nasıl Güncellenir ve Yükseltilir?

Ubuntu sistemim ve eski çekirdeğim var. Linux sistem çekirdeğimi yükseltmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Linux çekirdeği iki şekilde yükseltilebilir, bir şekilde kaynak kodun derlenmesi ve kurulması. İkinci yol ise çekirdeği güncellemek için paket yöneticisini kullanmaktır. Farklı dağıtımlar için çekirdeğin nasıl güncelleneceğine bakacağız. Yükseltme işleminin root ayrıcalıkları gerektirdiğini unutmayın.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Kvm / Libvirt’te VM Ip Adresini Çalıştırma

Sanal makineye başladığımız ve herhangi bir GUI açmadan veya sanal makineler konsolunu bağlamadan hızlıca ip adresi almak istediğimiz zamanlar olabilir.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir