YENİ EXPLOIT

Zerodium IT sistemleri üzerindeki zafiyetlerin ticaretini yapan bir şirket diğer adıyla “Exploit Broker”. Yeni güncellenen Mobil Exploit Fiyat listesinde Android Zeroday exploitlerine 2.5 Milyon dolar fiyat biçildiği görülmekte. Her ne kadar tüm exploitlere bu ücret verilmesede bu seviyelere ulaşması siber güvenliğin önemini göstermekte.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


GOOGLE CLOUD’DAN ACTIVE DIRECTORY SERVİSİ

Active Directory (AD) IT ortamlarında çok kullanılan teknolojilerden bir tanesi. Müşteriler için Cloud ortamı kullanırken AD’nin entegrasyonu önemli bir konu. Google Cloud bu sorunu ortadan kaldırmak için Microsoft Active Directory’yi servis olarak sunmaya başladı. Google Cloud tarafından sunulan AD servisi ile müşterinin kendi AD’si kolay bir şekilde entegre olmakta.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Windows Defender TechSpot Antivirüs Testinden Tam Puan Aldı

Test sırasında 20 adet antivirüs ürünü Windows 10 üzerinde teste tabi tutuldu. Windows Defender Koruma, Performans ve Kullanılabilirlik konularının hepsinde 6 tam puan aldı. ZeroDay saldırıları karşısında da %100 ile tam koruma sağladığı görüldü.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


EXIM MAIL SUNUCUSU İÇİN KRİTİK SEVİYELİ UZAKTAN KOD ÇALIŞTIRMA ZAFİYETİ

Exim geliştirme ekibi Exim mail sunucusunda uzaktan kod çalıştırma zafiyeti tespit etti. Zafiyet CVE-2019-15486 kodunu aldı. Zafiyet backslash-null ile biten SNI isteğinde TLS el sıkışması sırasında meydana gelmekte ve uzaktan kod çalıştırmaya sebebiyet vermekte.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Ubuntu, Debian Ve Kali Sürümünü Nasıl Görebiliriz?

Yönetecek çok sayıda yeni Ubuntu sunucum var. Ubuntu sunucuları hakkında envanter yok. Sadece Ubuntu olduklarını biliyorum. Bu sunucuların Ubuntu sürümünü görmenin bir yolu var mı? Linux Standards Base aka LSB, farklı Linux dağıtımları için standartları tanımlar. Ubuntu, LSB ile uyumludur. LSB’de, uyumlu dağıtımların sürümlerini / etc / lsb-release konumunda saklaması gerekir, böylece Ubuntu sürümünü buradan görebiliriz.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Bash Ortam Değişkeni Nasıl Ayarlanır, Gösterilir ve Değiştirilir?

Bash shell Linux sistemlerinde bir çok şey için kullanılır. Uygulamaların çoğu bash ile çalışır. Bash bir Shell’dir ancak programlamada kullanılabilecek bir ortam sağlar. Değişkenler programlamanın özüdür. Bash de değişkenler sağlar. Kullanıcı tanımlı değişkenlerin yanı sıra varsayılan değişkenler de vardır.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir