HOSTINGER VERİ SIZINSI 14 MİLYON MÜŞTERİYİ ETKİLEDİ

Hosting sağlayıcısı Hostinger 25 Ağustos tarihinde 14 milyon müşterisini etkiyen bir veri sızıntısı olduğunu duyurdu. Sızıntının müşteri veritabanına yetkisiz erişimden kaynaklandığı ve 23 Ağustos tarihinde gerçekleştiği belirtildi. Müşterilerine parolalarının otomatik olarak sıfırlandığı ve yeni parola atamaları gerektiği bildirdi.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


SİYAH SEVENLERE MICROSOFT 365

Microsoft Çarşamba günü yaptığı açıklama ile Microsoft 365 uygulamalarına web de dahil olmak üzere koyu/dark modu ekleyeceğini duyurdu.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Kali Meta Paketler Değişiyor

Kali 2019.3 sürümü lie birlikte Kali tarafından sunulan Metapaketler değiştirilecek ve yenileri eklenecek. Örnek olarak kali-tools-wireless meta paketi ile tüm wireless paketleri yüklenebilecek. Yeni olarak kali-linux-deafult , kali-linux-light gibi metapaketler çşitli kullanım senaryoları için eklenecek.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


GOOGLE MEZARLIĞININ YENİ SAKİNİ “GOOGLE HIRE”

Google Hire 2 sene önce kullanıma sunulan ve insan kaynaklarında işe alım süreçlerinin kolaylaştırmayı hedefleyen bir uygulama. Google tarafından satın alınmadan önce Bebop ismi ile geliştirilen uygulamayı Google bitirme kararı aldı. Kararın alınmasındaki temel sebep ise beklenen ilgiyi görmemesi oldu.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


TOSHIBA PENTIUM 75 MHZ LAPTOP ÜZERİNDE LINUX ÇALIŞIYOR

Her ne kadar Microsoft Windows işletim sistemleri 2000 yılı ve öncesi bilgisayar donanımılarını pek desteklemesede Linux bu desteği vermeye devam ediyor. 75 MHZ Pentium işlemciye sahip Toshiba T4900CT Linux kernel 4.19.67 ile çalışabilmekte.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


IMPERVA CLOUD WAF’A SIZILDI, API ANAHTARLARI, SSL SERFİTİKALARI SIZDIRILDI

20 Ağustos tarihinde popüler WAF ve Firewall ürün ve hizmet sağlayıcısı Imperva’nın WAF sistemlerine sızıntı gerçekleşti. Sızıntının sadece Cloud WAF üzerinde olduğu ve bazı müşterilerin API anahtarlarının, SSL sertifikalarının sızdırıldığı duyuruldu.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Google Kullanıcı Verilerini Suistimal Eden Uygulamaları Bildirenlere Ödeme Yapacak

Google Play üzerinde kullanıcı verilerinin suistimal edilmesi ve kişisel gizliliğin ihlal edilmesi olayları sonrası Google Bug bounty programını genişletmeye karar verdi. Bu genişleme ile Google Play üzerindeki Android uygulamaları ile Google Chrome extension’larının daha sıkı denetlenmesi ve suistimallerin engellenmesi için bu tip suistimalleri raporlayanlara ödeme yapılacak.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


DOLAR ARTIYOR SSD FİYATLARI DÜŞÜYOR

Takip edenler uzun bir süredir SSD fiyatlarının TL cinsinden artmadığını hatta biraz düştüğünü farkedecektir. Fakat diğer bilişim ürünlerinin fiyatları ciddi olarak artmakta. Bunun temel nedeni SSD üretim maliyetlerinin düşmesi. 2TB Intel SSD popüler e-ticaret sitesi Newegg’de 175$’a satılmakta.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


GOOGLE CHROME İÇİN KOD ÇALIŞTIRMA ZAFİYETİ İÇİN GÜNCELLEME YAYIMLANDI

Google Chrome kullanıcıları için kod çalıştırma zafiyetini gidermek için güncelleme yayımladı. Güncelleme Windows, MacOS, Linux gibi bir çok popüler işletim sistemlerini kapsamakta. Bu kod çalıştırma zafiyetinin hackerlara kullanıcıların bilgisayarların ele geçirme imkanı sunduğu belirtiliyor.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir