WİNDOWS UZAK MASAÜSTÜ ZAFİYETLERİNE 4 YENİ KRİTİK ZAFİYET EKLENDİ

Windows işletim sisteminin desteklenen herhangi bir sürümünü kullanıyorsanız, Microsoft’un son güvenlik güncellemelerini hemen yüklemeniz gerekmektedir.

Windows işletim sistemi, Uzak Masaüstü Hizmetlerinde yakın zamanda keşfedilen ‘BlueKeep’ RDP güvenlik açığına benzer dört kritik kritik, uzaktan kod yürütme güvenlik açığı keşfedildi. Microsoft’un güvenlik ekibinin tarafından keşfedilen dört güvenlik açığının (CVE-2019-1181, CVE-2019-1182, CVE-2019-1222 ve CVE-2019-1226) tümü, herhangi bir kullanıcı etkileşimi gerektirmeden, kimliği doğrulanmayan, uzaktaki saldırganlar tarafından etkilenen bir bilgisayarın kontrolünü ele geçirmek için istismar edilebilir.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Google Chrome Password Checkup İle Parolanızın Çalınıp Çalınmadığını Kontrol Edin

Google tarafından sunulan Password Checkup eklentisi ile Google Chrome üzerinden kimlik doğrulama yaptığınız hesapların internet üzerinde sızdırılıp sızdırılmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer kullanılan kullanıcı adı ve parola sızdırıldı ise Google bildirimde bulunuyor. Bu hizmetleri sunarken de kullanıcıların hassas bilgilerinin gizliliğine dikkat edilmekte.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Londra’da 5G İle Fiber Hızında İnternet

Londra’da 5G üzerinden gerçekten sınırsız ve fiber hızında internet aylık 35 pound ücret ile sunulmaya başlandı. Hızın yanında hat ücreti, kurulumu bekleme gibi can sıkıcı durumlar ortadan kaldırılacak be aynı gün internet hizmetine erişim sağlanabilecek.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Linux’ta Bir Kullanıcıya Ait Gruplar

Kullanıcıyı veya kendimi nasıl bulabilirim? Çünkü grup, klasör ve cihaz erişim izinleri çok önemlidir. Bir kullanıcı birden fazla veya tek gruba katılabilir. Mevcut grup üyeliğimizi veya başka bir kullanıcı grubu üyeliğini alabiliriz.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


GOOGLE TÜM WİNDOWS SÜRÜMLERİNİ ETKİLEYEN 20 YILIK YAMASIZ BİR ZAFİYETİ AÇIKLADI

Bir Google güvenlik araştırmacısı, Microsoft Windows XP’den en son Windows 10’a kadar Windows’un tüm sürümlerini etkileyen, 20 yıllık, henüz yamalanmamış kritik bir güvenlik açığının ayrıntılarını açıkladı.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Piksel Tanımı ve Açıklaması

Piksel, dijital görüntüdeki, grafikteki veya ekrandaki noktanın teknik tanımıdır. Piksel, dijital görüntünün, grafiğin veya ekranın bölünemeyeceği bir atomdur. Piksel, boyut belirtme, renk sağlama vb. Gibi farklı nedenlerle kullanılır.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Web Üzerindeki Loginlerin %1.5’u Çalıntı

Google tarafından yayınlanan rapora göre internet üzerindeki web loginlerinin %1.5’u çalıntı. Hali hazırda bir çok web sitesi sadece kullanıcı adı ve parola ile kimlik doğrulamakta ki bu kullanıcı adı ve parolalar büyük veri sızıntıları ile internet ortamında bulunabilmekte.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir