Intel 10 Jenerasyon “Ice Lake” İşlemcileri Gönderime Başladı

10 jenerasyon işlemciler AI(Yapay zeka) desteği, USB 3.0’dan 4 kat hızlı Thunderbold desteği, 11ac’den 3 kat hızlı WiFi 6 desteği gibi özellikler sunacak.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


WhatsApp Ödeme Sistemi Kuruyor

WhatsApp’ın dünya genelinde 1.5 milyar insan tarafından kullanıldığı tahmin ediliyor. Ve bu kullanıcı sayısının üçte biri Hindistan’da. WhatsApp ödeme sistemine ilk olarak Hindistan’da kullanıma açmayı planlıyor. Hedef ise para gönderme ve ödemelerin bir mesaj gönderme kolaylığında olması.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Dolandırıcılar, Hizmet Olarak Bir Hizmet Modelini Kullanarak Kimlik Bilgileri Satıyor

Siber suçlular, kimlik tahsilat koleksiyonlarını diğer sahtekarlara satmak için hizmetçi olarak bir combolist model kullanıyorlar; bu da daha sonra hem bireyleri hem de kuruluşları hedef alan büyük çaplı kötü niyetli hesap devralma saldırılarının bir parçası olarak kullanacak.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Araştırmacılar Sahte Video Yayını Göstermek İçin Gözetleme Sistemlerini Hacklediler

Akıllı binalarda kullanılan IoT cihazlarında bulunan güvenlik hatalarını analiz eden güvenlik araştırmacıları, gerçek video yayınlarını isteğe bağlı çekimlerle değiştirebildi.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Araştırmacılar WPA3 Korumalı WiFi Şifrelerini Hacklemenin Yeni Yollarını Keşfediyor

Birkaç ay önce yeni başlatılan WPA3 WiFi güvenlik standardında toplu olarak Dragonblood adlandırılan ciddi güvenlik açıkları keşfeden aynı siber güvenlik araştırmacıları ekibi, saldırganların WiFi şifrelerini kırmalarına izin verebilecek iki hata daha ortaya çıkardı. WPA veya WiFi Korumalı Erişim, kullanarak kablosuz cihazların kimliğini doğrulamak için tasarlanmış bir WiFi güvenlik standardıdır.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Yanlış Yapılandırılmış JIRA Sunucuları Kullanıcılar ve Projeler Hakkında Bilgi Sızıntısı

Yanlış yapılandırılmış Jira, teknoloji endüstrisindeki büyük isimlerden gelen sunucular, gelişmiş arama operatörlerine hakim olan herkes tarafından erişilebilecek iç projeler ve kullanıcılar hakkında bilgi verdi.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Hackerlar Capital One Şirketinin 100 Milyon Hesabına Ulaşıyor

Capital One Şirketi, tahmini 106 milyon banka müşterisinin ve Kanada ve ABD’deki başvuru sahiplerinin kişisel detaylarını tehlikeye attı.

Şüpheli hacker, 33 yaşındaki Paige Thompson, FBI tarafından Pazartesi günü tutuklandı.Şikayetlerine göre Nisan ayının başlarında GitHub sayfasındaki veri ihlaliyle ilgili ayrıntıları paylaştı.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Android; Antivirüs’teki Kritik Hata Adres Defterlerini Açıkladı

21 ücretsiz Android antivirüs uygulamasının kapsamlı bir şekilde test edilmesi, büyük güvenlik açıklarını ve gizlilik sorunlarını ortaya çıkardı; özellikle AEGISLAB, BullGuard, dfndr ve VIPRE için.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Kerberos Etki Alanı Bağlantılı Aygıtlar için Windows 10 1903 Engellendi

Microsoft, müşterilerin MIT Kerberos alanlarını kullanan etki alanı bağlantılı cihazlara Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’ni yüklemesini engellemeye başladı.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


Man Adası, Guernsey ve Jersey’deki Telekom Şirketindeki Güvenilir Personelin Banka Detaylarının Çalınması

Saldırganlar Cep telefonu şirketi Sure’a; Kişisel bir phishing saldırısında yüzlerce personelin, bankaların bilgilerini ve kişisel verilerini aldı.

Man Adası, Guernsey ve Jersey’deki telekom şirketi için çalışan mevcut ve eski çalışanlar etkilendi.

DAHA FAZLASI BİLGİ İÇİN …


 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir